Vidjelica Mirjana o susretu s papom Ivanom Pavlom II.: “Zaštitite Međugorje za mene jer je Međugorje nada svijeta.”

Vidjelica Mirjana Dragičević prisjetila se susreta sa svetim Ivanom Pavlom II. u Vatikanu i riječi koje su joj, kako svjedoči, ostale duboko urezane u srce. Prema njezinu svjedočanstvu, Papa joj je govorio o Međugorju, hodočasnicima i molitvi za njegove nakane.
„U razgovoru sa Papom Ivanom Pavlom II. , između ostalog rekao mi je:„ Da nisam papa, već bih bio u Međugorju. Ja znam sve. Sve pratim. Molim vas, zamolite hodočasnike da se mole za moje nakane. Zaštitite Međugorje za mene jer je Međugorje nada svijeta. ” Svi smo bili tako sretni, kaže Mirjana.
Mirjana se prisjeća trenutka kad je upoznala sv. Ivana Pavla II: „Bila sam blagoslovljena što sam ga osobno upoznala. Bila sam u Vatikanu, u bazilici Svetog Petra na općoj audijenciji. Bila sam u pratnji svećenika i Papa me blagoslovio kad je prolazio. Svećenik je rekao, “Sveti Oče, ovo je Mirjana, vidjelica iz Međugorja.” Tada se Sveti Otac vratio, još me jednom blagoslovio i udaljio se. Tada sam rekla svećeniku koji me pratio: „Ništa se ne može učiniti. Papa misli da trebam blagoslov dva puta. ” Ali tog popodneva dobili smo pismo i poziv da ga sljedećeg jutra posjetimo privatno. Sutradan smo bili tamo.
Razgovarala sam s njim i između ostalog rekao mi je: „Da nisam papa, već bih bio u Međugorju. Ja znam sve. Sve pratim. Molim vas, zamolite hodočasnike da se mole za moje nakane. Zaštitite Međugorje za mene jer je Međugorje nada za svijet. “







