Arkanđeo apokalipse: Biskupu otkriveno mjesto gdje je sveti Mihael zbacio Lucifera
Sveti Mihael je najpoznatiji arkanđeo i smatra se poglavarom nebeskih vojski. Vodio je nebesku borbu protiv Lucifera i njegovih palih anđela, kada je na nebu izbila bitka koja je odlučila budućnost čovječanstva. Prema biblijskom izvješću, na početku vremena dogodio se gigantski kozmički rat u kojem je anđeo Mihael preuzeo zapovjedništvo nad nebeskom vojskom, a Lucifer je zapovijedao demonima.
Lucifer je pao zajedno sa svojom vojskom i u tom trenutku pobjede Mihael je viknuo Luciferu: “Tko je kao Bog?”
Mistični mač
Ali ta bitka na nebu imala je i svoj pandan na Zemlji i priča se da se odvija u nizu koji prolazi Europom i tajanstveno je prošaran samostanima posvećenim arkanđelu Mihaelu.
Tu bi crtu povukao sam arhanđeo sveti Mihael, prema predaji, udarcem mača u zemljinu koru, usred borbe. I to se može vidjeti na kartama ravnom linijom koja presijeca Europu spajajući 7 mjesta. Sva su ta mjesta poravnata s energetskim linijama Zemlje, nazvane tako zbog prisutnosti većeg magnetizma. I savršeno su usklađene sa zalaskom sunca na dan ljetnog solsticija, tako da na sve njih tog dana pada i posljednja zraka sunca. Ova ravna linija sastoji se od 7 samostana izgrađenih u čast arkanđela Mihaela.
Namjera mu je pokazati, s duhovne točke gledišta, gospodstvo Svetog Mihaela nad vragom.
Počinje u Irskoj, gdje se kaže da se sveti Mihael ukazao svetom Patriku kako bi zemlju oslobodio đavolskih utjecaja. Drugi samostan u nizu nalazi se u Cornwallu u Engleskoj, gdje se Sveti Mihael navodno ukazao raznim ribarima. Treći samostan je Mont San Michel u Normandiji, Francuska, gdje se ukazao svetom Aubertu, na mjestu za koje se kaže da je bilo epicentar bitke između Mihaela i zmaja. Sljedeći samostan je u talijanskim Alpama i to je Sacra di San Miguel, opatija koja je sagrađena 1000. godine. Peti samostan nalazi se na Monte Garganu, također poznatom kao Monte Sant’Angelo, u južnoj Italiji. Gdje povijest bilježi da se Sveti Mihael pojavio 4 puta tijekom godina, i najpoznatiji je vrh Svetog Mihaela. Sljedeća točka je pravoslavni manastir Svetom Mihaelu, u Grčkoj. I konačno, posljednja točka je samostan u Izraelu.
Vizija svetog Auberta: Mjesto pada Lucifera
Rečeno je da je na Mont San Michelu, na obali Normandije, u Francuskoj, Sveti Mihael izvojevao pobjedu nad zmajem i istjerao demone, kao što piše u Bibliji.
Sveti Aubert, biskup Avranchesa, tisućama godina nakon borbe između Mihaela i zmaja, svjedočio je toj brobi u borbi u viziji. I u snu je dobio nalog od svetog Mihaela da mu sagradi mjesto pobožnosti na mjestu gdje je pobijedio đavla, a to je na kraju sadašnje Svetište.
Sveti Miguel ukazao se Svetom Aubertu u listopadu 708. godine, naredivši mu da izgradi svetište u njegovo ime na najvišem dijelu otoka. Sveti Auberto je to smatrao snom i nije obraćao pozornost na to. Sljedeće noći ponovno mu se ukazao Sveti Mihael ponavljajući nalog za izgradnju Svetišta. I sveti Aubert je opet odbio tu ideju, jer je također podrazumijevala zastrašujući zadatak izgradnje crkve na stjenovitom otoku okruženom morem.
Međutim, Sveti Miael je bio odlučan da se izgradi njegovo svetište. Sljedeće je noći pritisnuo prst u lubanju Svetog Auberta dok je spavao, stvarajući rupu u njoj.
To ga je uvjerilo da to nije samo san i da je Sveti Miheel stvarno onaj koji ga traži svetište.
Tamo je na kraju sagradio zapanjujuću crkvu, a legenda kaže da je sveti Miguel stavio nogu na mramorni kamen na oltaru. I to je također potaknulo vodu iz izvora koji održava svetište do danas.
Danas se još uvijek čuva relikvija lubanje svetog Auberta s poznatom rupom u desnom parijetalnom dijelu, koja ima promjer od 2 centimetra.
Rukopis iz sedamnaestog stoljeća, koji su napisali bivši benediktinski čuvari relikvije i koji se čuva u Nacionalnoj knjižnici Francuske, opisuje sveti artefakt na sljedeći način: “Glava svetog Auberta, na kojoj se vidi rupa širine prsta, koju je primio po božanskom dopuštenju treći put kad mu se ukazao najslavniji arhanđel sveti Mihael, zapovjedivši mu u ime Boga da sagradi crkvu u njegovo ime na ovoj gori Tombe; a ono što je sasvim izvanredno je da je poživio još petnaest godina, a da mu sveta rana nije uzrokovala probleme.’
Dok je svetište danas veliko hodočasničko mjesto koje prima više od 3 milijuna posjeta godišnje.