VIJESTI

Zrinjski povbjedio Differdange sa 3:0 za 2. kolo kvalifikacija Europske lige

Nogometaši Zrinjskog savladali su večeras u Mostaru ekipu Differdange iz Luksemburga rezultatom 3:0 u susretu 1. pretkola kvalifikacija UEFA Europske lige.

Već u prvim minutama Mostarci su zagospodarili travnjakom i uspostavili terensku inicijativu. S druge strane, Luksemburžani su u Mostar očigledno došli samo s jednim ciljem – ne primiti gol. Uspješno su odolijevali napadima Zrinjskog koji je u prvih 20 minuta izveo čak pet kornera.

Zrinjski je poveo golom Nemanje Bilbije u 37. minuti, a samo tri minute kasnije prednost “Plemića” je udvostručio Miloš Filipović lijepim lobom nakon kardinalne greške gostujuće odbrane.

U nastavku su fudbaleri Zrinjskog kreirali još nekoliko izglednih prilika. Mreže su mirovale do 80. minute kada je Josip Ivančić pogodio za 3:0, u svom nastupu u dresu Zrinjskog.

Zrinjski će u drugom kolu kvalifikacija za Evropsku ligu imati status nositelja, a svog protivnika će saznati u ponedjeljak, 31. kolovoza.