Zagreb na Hodu za život poručio: “Život je dar, zaštitimo ga pravednim zakonom!”

Jedanaesti po redu Hod za život u Zagrebu održan je pod geslom: „Prvi korak je zakon! Život je dar, zaštitimo ga pravednim zakonom!“. I ove godine sudionici su mirnim hodom zagrebačkim ulicama poslali poruku podrške životu, majkama, obiteljima i nerođenoj djeci.
Okupljanje je započelo na Trgu Republike Hrvatske ispred Hrvatskog narodnog kazališta, odakle se kolona sudionika uputila prema središtu grada. Uz pjesmu, transparente i radosno ozračje, sudionici su prošli Frankopanskom, Ilicom i Praškom ulicom do Zrinjevca, gdje je održan glavni program.
Posebno snažan trenutak programa bila su svjedočanstva. Mlada majka Elena podijelila je svoje iskustvo neplanirane trudnoće i pritisaka s kojima se suočila. Unatoč strahu i teškoćama, odlučila je izabrati život za svoju kćer Leonu.
„Dijete nije kraj, nego novi početak – izvor snage, ljubavi i najljepših promjena u životu”, poručila je Elena.

Dirljivo svjedočanstvo podijelili su i supružnici Ana i Dominik Sredić, koji su prije nekoliko godina posvojili troje starije djece. Govorili su o strahu, izazovima, ali i neizmjernoj radosti koju donosi posvojenje.
„Ljubav briše granice i nadoknađuje sve propušteno”, istaknuli su, poručivši svima koji osjećaju poziv na posvojenje da se usude otvoriti srce.
U glazbenom dijelu programa nastupili su Marko Perković Thompson i etno skupina iz Rame Čuvarice, šaljući zajedno sa sudionicima poruku o vrijednosti i zaštiti ljudskog života od začeća.
Organizatori su istaknuli kako se ove godine Hod za život održava u čak 20 hrvatskih gradova, a među novim gradovima su Zaprešić, Gospić i Pula.
Hod za život u Zagrebu još je jednom okupio brojne sudionike koji su željeli javno posvjedočiti da je svaki ljudski život vrijedan zaštite, poštovanja i ljubavi — od začeća do prirodne smrti.








